کمپانی VM، یک کارخانه سازنده موتورهای دیزل است که در ایتالیا قرار دارد و مالک آن Fiat Chrysler Automobiles زیرمجموعه گروه اتومبیل سازی فیات می باشد. دفتر مرکزی و خط تولید اصلی کارخانه VM در شهر CENTO ایتالیا واقع شده است.

پایه گذاران اولیه موتورسازی VM در سال 1947،  Claudio Vancini و  Ugo Martelliکه نام VM از ابتدای نام فامیلی این دو نفر گرفته شد. در سال 2003، کل سهام شرکت در دو مرحله توسط مجموعه Penskke خریداری شد که 50% از آن به کمپانی جنرال موتورز واگذار شد. روند واگذاری سهام این کمپانی تا سال 2013 ادامه یافت و در نهایت گروه اتومبیل سازی فیات، کلیه سهام کمپانی VM را از سهامداران خریداری نمود و در 28 اکتبر 2013، فیات تنها سهامدار VM شد.

از جمله خودروهای مجهز به موتورهای VM می توان به: Alfa Romeo، Leyland، Ford، Rover، GM و Chrysler  اشاره نمود. از جمله دلایل انتخاب VM به عنوان موتور این خودروها سطح صدا و مصرف سوخت پایین این موتورها و همچنین تنوع در شکل قرارگیری سیلندرها بود.

دراین کارخانه بیش از 200 مهندس به طراحی و ارزیابی ساخت موتورها می پردازند و در کنار خدمات پس از فروش گسترده خود، نامی امن را در بین سازندگان نیرو محرکه از خود به جا گذاشته اند. توجه به مسائل زیست محیطی و استانداردهای EURO5 به بالا (در خودرو) و استانداردهای سطح III به بالا در موتورهای آفرود نظیر تراکتورها، مبنای تحقیقاتی این کمپانی را تضمین می نماید.

تراکتور VEGA، محصول کمپانی FERRARI ایتالیا که از لحاظ خلاقیت در طراحی و تکنولوژی در نوع خود بی نظیر است، با انتخاب موتور VM D754TE3، محصولی بی نقص را به مصرف کنندگان و کشاورزان ارائه نموده است. 

این مدل موتور 4 زمانه که از سیستم انژکتوری و توربوشارژر بهره می گیرد، برای اغلب شرایط آب و هوایی نامساعد، انتخاب مناسبی است. دوام، عدم پیچیدگی و سهولت سرویس از مزایای این موتور است. همچنان که این موتور ویژگی سر و صدای کم و مصرف سوخت پایین تراکتورهای VM را حفظ نموده است، با ابعاد به نسبت کوچک خود، به آسانی بر روی تراکتور نصب می گردد.

از آنجایی که این موتور از لحاظ آلاینده  ها دارای استاندارد IIIA می باشد، از لحاظ روشن کردن در فضاهای بسته مشکلی نداشته و مخصوص فضاهای نمایشگاهی طراحی شده است.