Stiga، یکی از 10 برند برتر سازنده چمن زن های موتوری در دنیا که از سال 1934 میلادی به صورت متمرکز به طراحی و تولید ماشین آلات فضای سبز پرداخته است، Double cut را بهترین چمن زن موتوری خود تا کنون اعلام کرد.

چمن زن دبل کات با موتور هوندا GCV160 که سال گذشته توسط نماینده انحصاری stiga در ایران، شرکت سبزکوش نگین (SKN) وارد ایران شد، با تیغه های دولبه خود تحولی جدید را وارد صنعت برش علوفه و چمن نمود. در برخورد لایه اول تیغه با چمن، برگ های سبز یک مرتبه برش میخورند و در برخود لایه دوم، علوفه بریده شده دوباره به اندازه 19 میلیمتر بریده می شوند. درنتیجه با ورود علف های دوبار بریده شده به داخل مخزن چمن، ظرفیت چمن زن به صورت چشم گیری افزایش می یابد.

سیستم VCS به کار رفته در چمن زن های دبل کات، لرزش دستگاه را به صورت چشمگیری کاهش می دهد. سیستم انتقال قدرت مخروطی با گشتاور بالا و حرکت روان دستگاه با استفاده سرعت های برش متنوع، کارآیی قابل توجهی به این دستگاه در شرایط سخت ارائه نموده است. سرعت های متنوع رو به جلو به شما اجازه می دهد همچنان که سرعت تیغه را در موقعیت مطلوب برش چمن های خود قرار می دهید، از حداکثر توان موتور خود استفاده نمایید.

از دیگر مزایای این چمن زن می توان به جنس شاسی آن اشاره نمود که با ترکیبی از فولاد و آلومینیوم ساخته شده و از پودررنگ برای پوشش دهی آن استفاده شده است.

سیستم برش دومرحله ای دبل کات، چمن ها را به اندازه ای خرد می کند که می توان دوباره از آنها به عنوان مالچ پوششی زمین استفاده کرده و مواد غذایی مفیدی را به خاک برگرداند. آنچه در مورد این چمن زن گفته می شود، افزایش سرعت در عملیات چمن زنی به میزان 30% می باشد.