صبح دوشنبه 11 اردیبهشت ماه 1396، شرکت سبزکوش نگین میزبان مسئولین محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در محل سایت تولید و نگهداری محصولات SKN بود.

در این دیدار، که هم اندیشی پیرامون مسائل و مشکلات بخش صنعت فعال در حوزه کشاورزی، ارائه راهکارها و بازدید از مجموعه SKN سپری شد، ریاست محترم سازمان، جناب آقای مس فروش، مدیران و مسئولین مربوطه، مدیریت محترم شرکت سبزکوش نگین و کارشناسان فنی SKN به تبادل نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های فوق پرداختند.

از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه که در زمره دغدغه های همیشگی مدیران و کارشناسان SKN نیز می باشد، بحث تقلب گسترده در ساخت کالاهای وارداتی متفرقه و ارائه آن ها با ظرافت کالای اصلی در بین مصرف کنندگان محترم می باشد.

آنچه مسلم است، تمام کالاهای وارداتی باید در مسیر مشخص و معینی به کشور ورود پیدا کنند. متاسفانه امروزه از ورود کالای قاچاق به عنوان مهم ترین و در مواردی تنها معضل واردات کالا به کشور یاد می شود. در حالیکه ورود کالا بدون ارائه خدمات پس از فروش معتبر، به همان اندازه می تواند مشکل ساز و با اهمیت تلقی شود.

در این جلسه، جناب آقای مهندس میری، مدیر عامل شرکت سبزکوش نگین، تأکید ویژه ای بر ورود کالا، تنها با شرط وجود نمایندگی معتبر کالای وارداتی و ثبت برند کالای وارد شده به کشور داشتند. به اعتقاد ایشان، عامل واردکننده مسئولیت تضمین کیفیت و خدمات پس از فروش کالای وارداتی به کشور را دارد و این مهم تنها در صورتی تأمین می گردد که وارد کننده دارای اصالت و متعهد باشد.

وی تأکید کرد، کلیه کالاهای وارداتی باید در ایران نمایندگی داشته یا ثبت برند شده باشند و ورود کالا و تمامی امور بازرگانی مربوط به آن، تنها به واسطه کارت مربوط به برند ثبت شده انجام گیرد.

عدم جلوگیری از این پدیده شوم نه تنها به اعتبار واردکنندگان و تولیدکنندگان این محصولات در کشور لطمه می زند بلکه با علم به این واقعیت که کشاورزان در زمره اقشار آسیب پذیر جامعه قرار می گیرند. هرگونه عدم توجه به کیفیت محصولات ارائه شده به آنها، علاوه بر آنکه یک منبع ریسک مالی جدی برای آنها محسوب می شود، می تواند در مواردی حتی جان آنها را به خطر اندازد.

مشروح گزارش در ویژه نامه صنعت، معدن، تجارت روزنامه اطلاعات شماره 26729