ماهنامه علمی تحلیلی کشاورزی سنبله در آخرین شماره خود که در اردیبهشت 1396 به چاپ رسید، مصاحبه ای را با جناب آقای مهندس میری، مدیریت عامل شرکت سبزکوش نگین تنظیم نموده است.

در این مصاحبه، ضمن اشاره به سابقه درخشان و طولانی شرکت سبزکوش نگین (SKN) در امر تولید و ارائه ماشین آلات با کیفیت کشاورزی، باغبانی و فضای سبز، نارضایتی از واردات افسار گریخته ماشین آلات کشاورزی و باغبانی به کشور، به وضوح در سخنان آقای مهندس میری مشهود است. تأکید ایشان بر واردات کالا تنها به شرط ثبت برند یا نمایندگی معتبر برند در کشور، از جمله راهکارهای مؤثر در جهت جلوگیری از ورود کالاهای بی کیفیت و توزیع آن بین مصرف کنندگان محترم می باشد. آنچه از ابتدای کار همواره مورد توجه ایشان و مجموعه تحت مدیریتشان (SKN) بوده است، تأمین ماشین آلات باکیفیت و در شأن تلاش های طاقت فرسای کشاورزان عزیز با مناسب ترین قیمت بوده است.

همچنبن مهندس میری، ترویج شیوه های کارآمد و ماشین آلات مناسب در زمینه کشاورزی و باغبانی را از جمله وظایف سازمان جهاد کشاورزی هر شهر اعلام نمودند که این امر در قالب کارگاه های آموزشی می تواند بر تأثیر بی چون و چرای ترویج و آموزش در زمینه کشاورزی بیافزاید.

در خاتمه وی سخنان خود را با اشاره به حق مسلم کشاورزان در انتخاب دستگاه با کیفیت به پایان رسانید و عنوان کرد: "آنچه در یک کلام باید گفته شود این است که کشاورزان، کاربران حرفه ای هستند و نیازمند ابزار حرفه ای می باشند و مکانیزاسیون کشور باید مدافع حقوق کشاورزان باید و تجار و تولیدکنندگان باید تلاش کنند پاسخگوی نیاز کشاورزان باشند و در این راستا باید نظارت صورت گیرد که ز توزیع محصول فاقد کیفیت پیشگیری گردد و از طرفی حق انتخاب برای کشاورز وجود داشته باشد در غیر اینصورت حقوق وی پایمال می گردد."

متن کامل مصاحبه را می توانید در شماره 252 نشریه سنبله مطالعه نمایید.